Nuo diplomatinių santykių iki investicijų ir turizmo

Politiniai ir ekonominiai ryšiai

LIETUVOS IR JAPONIJOS SANTYKIAI TARPUKARIU
LIETUVOS IR JAPONIJOS SANTYKIAI TARPUKARIU
Nuo diplomatinio pripažinimo iki Sugiharos žygdarbio Kaune

‏‏‎ ‎

Pavieniai žmonės Lietuvoje ir Japonijoje su smalsumu žvelgė vieni į kitus dar iki oficialių tarpvalstybinių santykių užmezgimo, tačiau sąlygos pradėti dvišalius ryšius susidarė tik trečiajame XX a. dešimtmetyje. Žinoma, visų pirma tai lėmė Lietuvos nepriklausomybės paskelbimas 1918 m., tačiau paskata atsirado ir iš Japonijos pusės, siekiant plėsti šalies tarptautinius ryšius ir įtaką.
Sužinokite daugiau...
LIETUVOS IR JAPONIJOS SANTYKIAI SOVIETMEČIU
LIETUVOS IR JAPONIJOS SANTYKIAI SOVIETMEČIU
Abipusis susidomėjimas Šaltojo karo sąlygomis

‏‏‎ ‎

Po karo Lietuvos TSR ir žymias pertvarkas patyrusios Japonijos ryšiai mezgėsi iš lėto ir buvo itin riboti. Tai neturėtų itin stebinti, turint omeny, kad Šaltojo karo kontekste Japonija, palaikanti glaudžius santykius su JAV, buvo „kitoje barikadų pusėje“. Kita vertus, sovietiniu laikotarpiu galime aptikti ir kelis išskirtinius Lietuvos–Japonijos suartėjimo epizodus, kurių atminimą norisi išsaugoti. Tarp jų – pirmieji aukšto lygio susitikimai, Lietuvos ir Japonijos delegacijų vizitai, visuomeniniai bei kultūriniai mainai, o žvelgiant plačiau dėmesio verti ir lietuvių išeivių siekiai skleisti nepriklausomos Lietuvos žinią.
Sužinokite daugiau...
DIPLOMATINIAI SANTYKIAI NUO 1991 M.
DIPLOMATINIAI SANTYKIAI NUO 1991 M.
„Dar arčiau, dar draugiškiau“

‏‏‎ ‎

Japonija pripažino atsikūrusią Lietuvos Respubliką panašiu metu kaip ir daugelis kitų valstybių – 1991 m. rugsėjo 6 d., o diplomatiniai santykiai buvo atstatyti tų pačių metų spalio 10 d. Po to sekęs abipusis susidomėjimas stiprėjo, ką parodė reguliarūs ir dažni tiek Lietuvos, tiek Japonijos atstovų vizitai, pasirašomi susitarimai, vykstantys renginiai. Nemaža dalis jų buvo aukšto lygio, įskaitant Lietuvos premjerų ir prezidentų oficialius vizitus bei atsakomąsias viešnages iš Japonijos pusės, vainikuotas 2007 m. gegužės 26–27 d. vykusio Japonijos imperatoriaus Akihito ir imperatorienės Mičiko apsilankymo.
Sužinokite daugiau...
PILIETINIAI MAINAI
PILIETINIAI MAINAI
Iš širdies į širdį

‏‏‎ ‎

Vienas gražiausių bendravimo tarp Japonijos ir Lietuvos pavyzdžių yra tas, kuris kyla iš pilietinių iniciatyvų. Jų metu vienos bendruomenės remia ir palaiko kitas, esančias už tūkstančių kilometrų, taip sukurdamos draugystės ir geros valios tiltus. Tamprūs ryšiai mezgasi tarp atskirų savivaldybių ir tarp žmonių.
Sužinokite daugiau...
EKONOMINIAI SANTYKIAI
EKONOMINIAI SANTYKIAI
Prekyba, investicijos, turizmas

‏‏‎ ‎

Ilgą laiką ištrinta iš pasaulio žemėlapio, Lietuva nebuvo žinoma Japonijos verslininkams. Lūžis įvyko tik Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą. Jau 2004 m. Lietuvą aplankė Keidanren delegacija, vadovaujama NEC (kompiuterių gamintojų kompanijos) valdybos pirmininko Hadžime Sasakio. Tais pačiais metais Japoniją aplankė Lietuvos pramoninkų konfederacijos delegacija. Vėliau abi šalys ne vieną kartą keitėsi verslininkų delegacijomis tiek valstybiniu, tiek regioniniu lygmeniu.
Sužinokite daugiau...

Tue ‒ Thu: 09am ‒ 07pm
Fri ‒ Mon: 09am ‒ 05pm

Adults: $25
Children & Students free

673 12 Constitution Lane Massillon
781-562-9355, 781-727-6090